start-up wspierane przez Climate-KIC

Teslab

Firma Teslab i jej założyciel – Paweł Rochala stworzyli projekt enerino – rozwiązanie pozwalające produkować energię elektryczną z ruchu człowieka.

Oxy Energy Group

Przedmiotem działalności firmy jest produkcja i sprzedaż wąskoporowatych węglowych materiałów sorpcyjnych.

Profile Probes

Profile Probes Sp. z o.o. jest młodym przedsiębiorstwem, zajmującym się komercjalizacją innowacyjnej aparatury do przestrzennego pomiaru temperatury.

LEM

Spółka, która zajmuje się projektowaniem, montażem oraz sprzedażą lekkich, skuterów elektrycznych.

Drying Process

Drying Process to zespół specjalistów, który dostarcza rozwiązania obniżające zużycie energii w procesach przemysłowych, w wyniku implementowania pomp ciepła.

Wiesława Kordecka Procesy Suszenia

Myślą przewodnią pomysłodawców było poprawienie efektywności energetycznej poprzez modyfikacje konstrukcji suszarek.

EKOMOTOR Sp. z o.o.

EKOMOTOR Sp. z o.o. zajmuje się opracowaniem i wdrażaniem nowych rozwiązań dla przemysłu energetycznego oraz motoryzacyjnego, w tym opracowaniem nowych katalizatorów.

INTech Sp. z o.o.

Centrum Transferu Technologii INTech Sp. z o.o. stworzył termogenerator działający na zasadzie efektu Seebecka.

Agrirobo

Agrirobo zajmuje się projektowaniem i konstrukcją samobieżnych oraz automatycznych pojazdów przeznaczonych do wykonywania prac agrotechnicznych.

PPHU Jurczak

Celem przedsięwzięcia było opracowanie innowacyjnego systemu PVT integrującego panele fotowoltaiczne i kolektory słoneczne.

Solfarm

Projekt w ramach RIC Venture Support Programme 2013 polegał na wytypowaniu i określeniu hydrofobowych związków chemicznych, które zwiększały efektywność paneli fotowoltaicznych.

Prosto z facebooka

5 dni temu

Climate-KIC Polska

Dziś w Centrum Nauki Kopernik będziemy brać udział w wydarzeniu organiziwanym przez Europejski Instytut Innowacji i Technologii - EIT KTI Dialogue, na którym przedstawiciele m.in. Instytutu i Climate-KIC przybliżą idee swoich organizacji, zaprezentują projekty, które realizują oraz przedstawią możliwości nawiązania współpracy z programami EIT. ... Zobacz więcejZobacz mniej

Zobacz na Facebooku
Share This