Climate KIC proklimatyczne rozwiązania dla studentów

Dla studentów

 

Filar Edukacji w Climate-KIC Lower Silesia prowadzi szereg aktywności skierowanych do młodych profesjonalistów zarówno na początku, w trakcie, jak i po formalnym zakończeniu nauki. Wierzymy, że człowiek uczy się przez całe życie dlatego oferujemy Państwu dostęp do profesjonalnych projektów edukacyjnych w naszych 12 centrach w całej Europie.
Na Dolnym Śląsku proponujemy udział w następujących projektach:

Projekt dla studentów  (Msc, Phd)

The Journey

Największa europejska szkoła letnia poświęcona zagadnieniom ochrony klimatu. W programie The Journey 2016 weźmie udział ponad 200 studentów z 46 Państw, reprezentujących 50 różnych dziedzin nauki – od architektury i designu po inżynierię środowiska oraz geochemię.

The Journey to zaawansowany 5 tygodniowy program treningowym prowadzony w trzynastu europejskich lokalizacjach. Podczas wyjazdów studenci uczą się, jak przekuć swoją wiedzę w pomysły biznesowe, które przyczynią się do transformacji gospodarki w niskowęglową i będą miały wpływ na ochronę klimatu. Dzięki udziałowi w szkole letniej, młodzi ludzie dowiedzą się jak profesjonalnie zbudować swój business plan, rozwinąć go w start up i zaprezentować się potencjalnym inwestorom. Zyskają praktyczną wiedzę i umiejętności, które będą przydatne po zakończeniu formalnej edukacji. Najlepsze projekty, które powstaną w trakcie The Journey mają szanse na udział w programach wsparcia biznesu przez Climate -KIC.

 

Młodzi profesjonaliści (PhD, Post doc)

PIP FB2

Pioneers Into Practice – Program europejskich wyjazdów stażowych. Zapraszamy profesjonalistów: doktorantów, naukowców, pracowników firm prywatnych oraz instytucji publicznych i pozarządowych.

W programie Pioneers into Practice bierze udział siedem regionów Europy: West Midlands (Wielka Brytania), Walencja (Hiszpania), Emilia-Romania (Włochy), Hesja (Niemcy), Utrecht (Holandia), Środkowe Węgry oraz Dolny Śląsk. Każdy z uczestników odbywa dwa staże – krajowy oraz zagraniczny i może liczyć na dofinansowanie wysokości do 8 000 Euro.

PIPs Locations2

Prosto z facebooka

Unable to display Facebook posts.
Show error

Error: Error validating application. Application has been deleted.
Type: OAuthException
Code: 190
Please refer to our Error Message Reference.
Share This