Journey, największa europejska letnia szkoła poświęcona tematom ochrony środowiska i klimatu, zaprasza do udziału w rekrutacji. Wakacyjny wyjazd obejmuje kilkutygodniową podróż po Europie, solidną dawkę wiedzy i praktycznych umiejętności tworzenia start-up’ów oraz wsparcie najlepszych coachów. Udział w programie jest bezpłatny.

 

Szkoła Journey jest propozycją dla studentów wszystkich kierunków oraz osób, które niedawno ukończyły studia i chcą dowiedzieć się, w jaki sposób możemy wpłynąć na losy naszej planety. Udział w programie oznacza intensywny, trzy lub pięciotygodniowy kurs rozwijania praktycznych umiejętności biznesowych i pogłębiania wiedzy o środowisku. Uczestnicy Journey będą poszukiwali najlepszych rozwiązań dla gospodarki niskoemisyjnej i szanującej zasoby naturalne. Dla osób zainteresowanych, przewidziano możliwość w udziału w specjalnej, kosmicznej edycji Journey – InnoSpace poświęconej komercyjnym możliwościom wykorzystania danych satelitarnych. Najlepsze projekty, które powstaną mają szanse na udział w programach wsparcia biznesu przez Climate -KIC, min. poprzez szkolenia i granty. „Dla wielu osób, udział w Journey to pierwsze wyjście poza ramy klasycznej edukacji i szansa na nabycie zupełnie innych, bardzo przydatnych w przyszłym życiu zawodowym, umiejętności” – podkreśla jeden z najbardziej lubianych zeszłorocznych coach’ów, Francisco Baptista

Oczywiście, Journey to sposób na inspirujące wakacje. Kilkuset studentów z całego świata biorąc udział w programie, odwiedzi liczne europejskie miasta i pozna lokalne problemy europejskich metropolii. Dzięki nowym znajomościom, młodzi ludzie będą mieli szanse wyjść poza ramy swoich doczasowych zainteresowań, miejsc zamieszkania i kierunków studia.

 

 

Udział w programie jest bezpłatny dla studentów z Unii Europejskiej. Rekrutacja trwa do 18 lutego 2018 i jest otwarta dla studentów reprezentujących różne dziedziny nauki oraz młodych przedsiębiorców.

Więcej informacji i możliwość złożenia aplikacji pod adresem strony internetowej programu

https://journey.climate-kic.org/

Share This