Już 27 października, mieszkańcy ponad stu miast na całym świecie połączą siły, aby wspólnie poszukać rozwiązań dla najbardziej palących problemów współczesnych metropolii. W Polsce – w Warszawie i Krakowie – poruszone zostaną kwestie jakości powietrza, smogu, transportu w miastach oraz zużycia energii elektrycznej.

Organizowany przez Climate-KIC maraton warsztatów związanych z tematyka miejską, łączy aktywistów, urzędników, naukowców i wszystkich, dla których ważna jest przyszłość i ochrona klimatu. Wydarzenie ma charakter otwarty – może dołączać do niego każdy, kto chce poświęcić 24 godziny na poszukiwanie rozwiązań naszych codziennych problemów z ochroną środowiska i ze zrównoważonym rozwojem metropolii.

Tegoroczna edycja Climathonu będzie największym wydarzeniem tego typu na świecie. Mieszkańcy miast sześciu kontynentów, od Reykjaviku po Melbourne, Paryż, Hong-Kong i Waszyngton będą pracować jednocześnie – dzieląc się wiedzą i inspiracją. Polska będzie reprezentowana w tym gronie przez Warszawę i Kraków. Co ważne, uczestnicy Climathonu będą mogli korzystać z ogromnej bazy danych satelitarnych, które pomagają monitorować stan klimatu i jakość powietrza. Rozwiązania, które powstaną w trakcie wydarzenia, dzięki współpracy z ekspertami i urzędnikami miejskimi, mają szanse zostać wprowadzone w życie i zmienić naszą rzeczywistość.

 

Rejestracja:

https://www.climathon.climate-kic.org/

Share This