climathon-banner1200

Climathon to 24-godzinny maraton warsztatów związanych z tematyką smart city, który będzie miał miejsce 28 października na całym świecie. Mieszkańcy Europy i pięciu innych kontynentów zbiorą się tego dnia, aby wspólnie odnaleźć rozwiązania dla pilnych problemów współczesnych miast.

 

W Polsce Climathon odbędzie się w Warszawie, Wrocławiu oraz Krakowie. Przed uczestnikami wydarzenia staną wyzwania związane z tematyką zrównoważonej mobilności: rozwoju transportu publicznego, rowerowego i rzecznego. Poruszone zostaną także kwestie inteligentnego planowania miast, min. dostępu do terenów zielonych i energooszczędnego budownictwa publicznego.

Dzięki współpracy z urzędami miast, Climathon będzie szansą na wspólne wypracowanie możliwych do zrealizowania rozwiązań, a także okazją do aktywizacji mieszkańców w procesie zarządzania.

Zapraszamy do udziału w Climathonie! Wspólnie z aktywistami na całym świecie postaramy się sprostać wyzwaniom jakie niosą współczesne miasta. Opracujemy rozwiązania i pomysły, które mogą być zrealizowane w naszych miastach i ułatwią nam życie. Wierzymy, że udana współpraca władz miejskich i mieszkańców to klucz do podniesienia jakości naszego codziennego życia.

Rekrutacja uczestników trwa do 26 października na  www.climathon.climate-kic.org

climathon1-1200

Share This